Опубліковано Залишити коментар

Квадрат Сварога. Значення оберега.

Квадрат Сварога серебряный подвес

У культурі східних слов’ян існувало багато сакральних символів, що таять в собі глибоку мудрість попередніх поколінь, безцінні знання і досвід предків. Одним з таких знаків є восьмикутна Зірка Сварога, виконана у вигляді перевернутого квадрата, химерно сплетеного з двома еліпсами.

Про слов’янського бога Сварога

Східні слов’яни вважали Сварога верховним богом, який створив матеріальний світ. За переказами, він був сином Рода, покровителя долі, що з’явився з іскри небесного вогню. У стародавніх легендах всемогутній творець традиційно поставав в образі благородного воїна-захисника або коваля з чудодійним молотом, яким він бив про священний Алатир-камінь, що втілює центр землі. Сварога шанували в старовину не тільки як повелителя і покровителя, але і як вчителя. Викувати новий світ, творець заповідав людям добро, розум, внутрішню силу і любов, він напучував їх, як правильно працювати і захищати свій будинок. Від імені божества сталося і старовинне слово «зварганити», що означає зробити або організувати щось

Як предки-слов’яни використовували священний символ?

Історія появи оберіга Квадрат Сварога сягає своїм корінням в далеку середньовічну епоху. У Древній Русі цей символ вишивали на одязі, він зустрічався в натільних талісманах, прикрасах з дерева і кісток тварин, металевих підвісках і перснях. Східні слов’яни часто наносили зображення символу на стіни майстерень ремісників і жител, що захищало від неприємностей, хвороб, поганого ока і напастей. Зірка Русі (інша назва восьмикутного знака) вважалася одним з найсильніших амулетів, володіти яким могли як жінки, так і чоловіки. Достеменно відомо, що саме Квадрат Сварога прикрашав вбрання князя Володимира.

Як розуміти значення Квадрата Сварога?

У сплетінні ліній давньослов’янського знака зашифрована таємниця світобудови і сенс буття. Сторони квадрата уособлюють родове вогнище, його прямі кути – це символи стійкості, довговічності та непохитності. Ромб, утворений в центрі, позначає родюче поле, а разом з цим – достаток і благоденство. Два схрещених еліпса, що нагадують язики полум’я в кузні бога Сварога, народжують єдине ціле, і кажуть про стійкість духу, набуття внутрішньої свободи, зміцнення віри, появі сил і енергії.

Кому допомагає Зірка Сварога?

Сакральне значення Зірки Сварога визначає, в яких ситуаціях і кому оберіг з старослов’янським символом надає потужну підтримку. Цей талісман допомагає творчим особистостям, що стоять на шляху саморозвитку і творення, а також людям, що займаються фізичною працею і військовою справою. Він розкриває внутрішній потенціал, примножує силу таланту. Разом з тим Зірка Русі оберігає від невпевненості в своїх здібностях, сприяє подоланню ліні та страху.

Ми пропонуємо купити прикраси із зображенням Квадрат Сварога, які не тільки гарні зовні, з точки зору естетики, але і володіють глибинним внутрішнім змістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *