Опубліковано Залишити коментар

Бог Тор. Молота Тора. Мьйольнір

Бог Тор

Хто такий Тор?

Бог Тор это громовержец, повелитель молнии и грома.  У северных народов Европы – Скандинавии и северной Германии. Отец его, мудрый бог Один. Мать – богиня Ёрд. По поводу матери есть разногласие. По одним источникам это богиня Ёрд, по другим – богиня богинь Фригг.

Ещё ребенком Тор удивлял своими размерами и силой. В плохом настроении мог впадать в неистовое буйство. В этом состоянии Тор был очень опасен. Мать вынуждена была отдать сына на попечение Вингнира и Хлоры. Приемным родителям удалось обуздать Тора и достойного его воспитать.

Достигнув совершеннолетия Тор был принят в совет двенадцати богов, которые правили в Асгарде.

Его тело исходило жаром, волосы вызывали молнии и гром, когда он тряс головой во время гнева. В целях пожаробезопасности ему было запрещено использовать чудесный мост  Биврёст. И что бы присоединиться к другим богам у источника мудрости Урд, Тор должен идти пешком, переходя вброд реки Кормт и Ормт и два ручья Керлоуг.

Молот Тора

Головне зброєю, яке завжди з ним – це молот мйольнір (блискавка). За допомогою такого Молота Бог Тор боровся зі злими силами, відстоюючи справедливість. Молот кидався з нищівної силою в ворогів і чудесним чином повертався в руки власника.

Я – громовержець,

Тут в моїй північній землі

Моя сила та міць

І вічна влада.

серед айсбергів

Правлю народами.

Моймолот –

Мьyoлнір всемогутній – Нікому не підвладний:

Ні велетням, ні чаклунів.

Лонгфелло. Сага про короля Олава.

Молот розпікався до червоного, коли висікав блискавки і утримати його можна було тільки за допомогою рукавиць – Ярнгріпер. Подвоїти фізичну силу Тору допомагав пояс Мегінгьерд. У такій екіпіровці бог Тор ставав невразливий.

Опис знамення Молота. Вотанізм.

Молот Тора строение тела

У Північних народів був ритуал, який схожий на хресне знамення у християн.

Рухи які робляться рукою, повторюють символ Молот Тора.

Щоб виконати знамення Молота, необхідно було стиснутим кулаком позначити чотири точки на тілі. Це лоб, сонячне сплетіння, праве плече і ліве плече. При цьому необхідно вимовляти імена богів.

Вотан (високий) – інтелект і мудрість, точка дотик лоб.

Балдер – це бог примирення, серце, кулак перебувати на сонячному сплетінні.

Тор – сила, сильна права рука, кулак перебувати на правому плечі.

Фрея – інтуїція, жіноча частина тіла, сексуальне задоволення – кулак на лівому плечі.

Значення Молота Тора

У північних народів молот Тора вважався священним. Зроблені обереги з маленьких молоточків носили на грудях. Носив амулет Молот Тора убезпечує себе від злих духів і видобуває благословення богів.

Підвіси з маленьких молоточків застосовувалися в різних ритуалах: надягали на новонароджених немовлят, освячували поріг нового будинку, використовувався в шлюбної церемонії, в освяченні похоронного багаття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *