Опубліковано Залишити коментар

Оберіг Алатир

Оберег Алатырь славянский символ

Слов’янський оберіг Алатир – найдавніший символ, що втілює вічний кругообіг життя і єдність трьох світів – Вишнього світу богів (Прави), світу живих, людського (Яви) і світу мертвих (Наві). Інакше він називається Око Рода.

Історія оберега Алатир

За слов’янською легендою, Алатир пов’язаний з походженням життя на Землі. Спочатку він був каменем, що впав з небес на острів Буян. Камінь укладав в собі три початку життя: живу воду, вічне полум’я і древо життя. Бог Сварог, вдаривши молотом по каменю, створив життя на Землі. А місце, де лежав камінь, назавжди стало священним, призначеним для спілкування смертних з богами. Люди не раз відправлялися на пошуки цього місця, і на шляху їх чекало безліч різних тяжких випробувань, але знайти камінь, як каже легенда, вдавалося далеко не всім. Здатися він міг тільки сильним духом людям зі світлою, що не обтяженої злом душею. Що знайшли камінь ніколи не поверталися в світ живих – вони йшли в світ вишній, божественний (Прав) і вічно перебували там разом з богами. А Око Рода вічно дивилося в світ людей і оберігало його від численних бід. Вважалося, що Алатир, що носиться біля серця, відкриває помисли людини богам. Від слова «алатир» походить слово «вівтар» (місце поклоніння вищим силам).

Значення оберега Алатир

Кому підійде оберіг Алатир? Це цікаво. Оберіг існує в двох іспостасях – восьмикутний зірка Алатир і вона ж, укладена в коло, в результаті чого оберіг нагадує щит. Зірка Алатврь – оберіг загальний, його носять все незалежно від статі і віку. Він означає зв’язок з родом, сім’єю, відповідає за підтримку з боку близьких людей, охороняє носія і його рід від бід і нещасть.

А ось Алатир-щит – срібний оберіг, найбільше підходить людям з активною життєвою позицією, тим, кому часто доводиться відстоювати свої інтереси, а часом і вступати в конфлікти. Це військовий оберіг, він подарує носію твердість і рішучість, здатність вистояти в будь-яких життєвих бурях. Також рекомендується носити його людям, часто зазнають нерішучість і сумніви: він подарує ясність в думках, сміливість, рішучість у вчинках.

Отже, Алатир – оберіг, відповідний абсолютно всім. У наших предків його носили і чоловіки-воїни, і жінки – хранительки домашнього вогнища, і літні люди, і навіть маленькі діти. Молоді люди можуть носити кулон Алатир, якщо у них є мета привернути в своє життя любов і створити сім’ю. Чоловікам і жінкам він допоможе залучити удачу в справах, захистить від неприємностей, викликаних недобрими думками інших людей. Також Алатир вважається амулетом, що оберігає від різних захворювань. Підходить він і тим, хто любить подорожувати – в давнину мандрівники, збираючись вирушити в мандрівку, обов’язково нашивали його на одяг: оберіг Алатир охороняв їх в дорозі від негоди, хвороб, нападів розбійників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *